هیئت عزاداری زائران کربلا شهر رانکوه
ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ آذر ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

اهالی شهر رانکوه از دیرباز مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان را به بهترین نحو ممکن برگزار می نمایند . جهت برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری ، جوانان شهر رانکوه اقدام به ثبت هیئت عزاداری به نام « هیئت عزاداری زائران کربلا» نمودند که با همکاری اهالی و هیئت امنای مسجد مهدیه شهر رانکوه ، مراسم عزاداری را برگزار می نمایند.

روضه خوانی و نوحه خوانی و مراسم سینه زنی و حرکت دسته عزاداری به سمت گلزار شهدا شهر رانکوه و بیعت مجدد با آرمان شهیدان در این روز و حرکت به سمت هیئتهای دیگر جهت برگزاری مراسم عزاداری به صورت مشترک ، نمونه ای از مراسمها جهت ادای دین به سرور و سالار شهیدان می باشد.

از دیگر برنامه های هیئت عزاداری زائران کربلا ، پخت غذا و پذیرایی از عزاداران حسینی در روز عاشورا و مهیا نمودن شرایط برای مراسم روز سوم بعد از شهادت امام حسین (ع) می باشد . در این روز اهالی شهر رانکوه اقدام به پخت غذا و پذیرایی از عزاداران حسینی در مسجد مهدیه شهر رانکوه می نمایند.

از دیگر برنامه های این هیئت بر گزاری مراسم زنجیر زنی و سینه زنی و حرکت دسته عزاداری در روز اربعین و روز 21 ماه رمضان به سمت گلزار شهدای شهر رانکوه و برگزاری مراسم در سالگرد ارتحال امام(ره) می باشد.

از دیگر اقدامات این هیئت ایجاد ایستگاههای صلواتی به مناسبتهای مختلف و برگزاری مراسم با شکوه مولودی خوانی در سالروز میلاد امامان معصوم به خصوص میلاد با سعادت آقا امام زمان (نیمه شعبان ) می باشد.

 

 

 

دسته عزاداری اربعین حسینی سال 86 به سمت گلزار شهدای شهر رانکوه

 

(بقیه عکسها در ادامه مطلب)


مراسم اربعین حسینی سال 86

مراسم اربعین سال 86

دسته عزاداری عاشورای حسینی سال 87

 

 عکسهای زیر منتخبی از عکسهای عزاداران حسینی در ماه محرم امسال می باشد.

م

 

 

مراسم روضه خوانی و نوحه خوانی 

 

مراسم سینه زنی 

مراسم زنجیر زنی سال 90

عزاداران حسینی

مراسم عزاداری عاشورای حسینی 

مراسم شام غریبان حسینی 

مراسم شام غریبان حسینی 

مراسم شام غریبان حسینی