شهدای شهر رانکوه (3): شهید محمد مهدی رضائیان
ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

شهید محمد مهدی رضائیان سومین شهید شهر رانکوه می باشد. ایشان در سال 1342 متولد و در سال 1364 در سن 22سالگی به شهادت رسیدند.

شهید محمد مهدی رضاییان در محله شبخوسلات  شهر رانکوه در یک خانواده مذهبی بدنیا آمد پدر ایشان آقای علی رضاییان از کسبه ومغازه داران شهر رانکوه و فردی با شخصیت درست  ودر انجام امور شغلی خود بسیار زحمتکش و منصف و معتمد  می باشند .

 

 


شهید رضاییان از سن هفت سالگی  پای به مدرسه گذاشت ودوره ابتدایی وراهنمایی را در زادگاهش گذراند و برای ادامه تحصیل دوره متوسطه وارد دبیرستان شهید بهشتی شهرستان رودسر گردید.

وی فردی خوش اخلاق وخوش برخورد بوده ودر بین همسالان خود به لطا فت رفتار و اخلاق معروف بوده است و رفتارها و سخنان شیرین و جالب او هنوز هم در خاطرات دوستانش  به یاد مانده و بازگویی می شود .

ایشان جوانی مومن و معتقد بوده است  وی از اولین کسانی بودند که در گروه جوانان بسیج شبخوسلات که شهید علی رضا خوش برش با هما هنگی  سپاه شهرستان رودسر در شبخوسلات تشکیل داد عضو گردید و در آن شروع به فعالیت نمود وی علاوه بر بسیج در انجمن اسلامی محل نیز عضوییت وفعالیت داشته است.

شهید رضاییان در سا ل 1362 همانند تمامی جوانان این مملکت برای دفاع از دین وانقلاب ووطن اسلامی خویش به خدمت مقدس سربازی اعزام شد وپس از 22 ماه خدمت در مناطق عملیاتی جنوب  کشور در  تاریخ 1364/11/22(13 روز بعد از شهادت شهید محمود عاقلی )بر اثر اصابت ترکش به درجه شهادت نایل آمد.

پیکر پاک این شهید پس از تشییع در شهرستانهای رودسر واملش وزادگاه او در گلزار شهدای شبخوسلات به خاک سپرده شد .

هم اکنون کوچه ای که محل زندگی این بزرگوار بود به نام ایشان مزین گشته است.

روحش شاد وراه ویاد او برای همیشه باقی......