زمین ورزشی شهدای شهر رانکوه
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٧ امرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

در گذشته نوجوانان و جوانان شهر رانکوه دور هم جمع می شدند و جایی را برای بازی و تفریح انتخاب کرده و با هم بازی می کردند.از آنجاییکه تعداد نفرات زیاد بود جملگی به فوتبال روی می آوردند. در آن زمان شرایط طوری شده بود که جوانان سر ساعتی مشخص در مکان مورد نظر جهت بازی جمع می شدند. متاسفانه دیگر از آن همه شور و حال خبری نیست و همه مکانهایی که پاتوق شده بود به نوعی تغییر وضعیت داده و شرایط لازم جهت بازی را ندارند.تنها مکانی که درحال حاضرمناسب بازی بوده ، زمین ورزشی شهر رانکوه می باشد.

(بقیه در ادامه مطلب)


  جهت احداث زمین ورزشی شهر رانکوه ، در گذشته مشکلات و اختلافات زیادی وجود داشت ولی با خرید زمینی در حدود 5500 متر مربع عملا مکانی جهت تفریح و ورزش برای جوانان انتخاب شد.

موقعیت زمین ورزشی در شهر رانکوه

بعد از خرید این زمین ، اطراف آنرا حصار کشی نمودند. شرایط زمین طوری بود که مساحت در ضلع شمالی آن نسبت به ضلع جنوبی کمتر بود بنابراین استاندارد زمین فوتبال رعایت نمی شد. با توجه به عبور رودخانه از کنار این زمین و در راستای رفع مشکل عدم استاندارد بودن زمین فوتبال ، پیشنهاد شد که کمبود مذکور از زمین بستر رودخانه جبران گردد که با مخالفت اداره آبیاری مواجه گردید.لذا به ناچار این فضا به مسابقات مینی فوتبال اختصاص داده شد.

ضلع جنوبی زمین ورزشی شهر رانکوه

با سفر مقام معظم رهبری به گیلان در سال 1380، مبلغ 30 میلیون ریال به امر ورزش شهر رانکوه اختصاص یافت که با این بودجه محدوده ای به طول 40 وعرض 20 متر آسفالت گردید. که هم اکنون این فضا بلا استفاده گردیده است در شرایطی که می توانستند از آن بودجه در جهت ایجاد رختکن یا سرویس بهداشتی ویا خدمات رفاهی مناسبتر برای جوانان این شهر استفاده نمایند.

موقعیت سالن ورزشی و زمین آسفالته

در سال 87 تصمیم به ساخت سالن ورزشی چند منظوره در این مکان گرفته شد. در ابتدا محل احداث این سالن در ضلع جنوبی زمین ورزشی در نظر گرفته شده بود که پس از کندن پی ساختمان به دلیل نزدیکی به رودخانه با مخالفت مواجه گردید هم اکنون این سالن در ضلع غربی زمین ورزشی در حال احداث می باشد.

سالن ورزشی

با شروع احداث این ساختمان به علت محدودیت فضای قابل استفاده جهت بر گذاری مسابقات فوتبال ، شاهد کاهش استقبال از سوی جوانان می باشیم.هم اکنون فضای باقی مانده فقط جهت تمرین تیم فوتبال به مربی گری آقای محمد عینی مورد استفاده قرار می گیرد.

دور نمایی از سالن ورزشی شهر رانکوه