تأثیرات نصب آنتنهای تقویت کننده تلفن همراه بر سلامتی
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

طی دو دهه اخیر استفاده از تلفن همراه به سرعت رواج یافته و این در حالی است که بررسیهای انجام شده نشان می دهد استفاده درازمدت از تلفن همراه و یا قرار گرفتن در معرض امواج آنتنهای تقویت کننده اثرات مخرب زیادی بر روی انسان می گذارد. نتایج تحقیقات دانشمندان فرانسوی نشان می دهد در واقع قرار گرفتن در معرض امواج تلفن همراه به دو گونه است: قرار گرفتن آگاهانه هنگامی که شخص با گوشی خود صحبت می کند و قرار گرفتن ناخواسته در معرض امواج تقویت کننده ها که در بالای ساختمانها، دکلهای برق و منبعهای آب قرار دارند.

«بقیه در ادامه مطلب»


این امواج بر افرادی که از تلفن همراه استفاده نمی کنند نیز تأثیر می گذارد. قطعاً این امواج بر روی کسانی که در حوالی این آنتها ساکن هستند، به ویژه بر روی کودکان، بیماران و یا افراد مسن که به آنان جمعیت حساس گفته می شود تأثیرگذار است و موجب ایجاد میگرن، اختلال حواس، استفراغ، خستگی و بی خوابی و یا حتی سرطان و تومور مغزی می شود در فرانسه استانداردهای خاصی برای امواج آنتنهای تقویتی در نظر گرفته شده است و از نصب این آنتها در نزدیکی مکانهای حساس مانند مدارس و بیمارستانها خودداری می کنند.

   

                 آنتن نصب شده مربوط به تلفنهای همراه ایرانسل در شهررانکوه

تشعشعات الکترومغناطیسی همیشه بر سلامت انسان تأثیر مخرب داشته و در همین ارتباط تحقیقی که در جامعه آمریکا بر روی تأثیر امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه بر روی مغز انسان انجام شده نشان می دهد میزان تأثیرگذاری با توجه به شدت بیشتر فرکانس و زمان زیاد قرار گرفتن فرد در برابر امواج بیشتر می شود.

 

 دکتر محققی رییس مرکز تحقیقات سرطان نیز در مورد مضرات آنتنهای تلفن همراه می گوید: اصولاً آنتنهای تلفن همراه و دکلهای مخابراتی و نیز تشعشعات ناشی از دکلهای برق فشار قوی هر یک به نوبه خود اثرگذاری خفیف تا شدیدی بر روی افراد دارند. به عنوان نمونه در مورد دکلهای برق فشار قوی طیفهای مختلف امواج الکترومغناطیسی، میدانهای مغناطیسی ایجاد می کنند و افرادی که در حوزه این میدانها قرار می گیرند تحت تأثیر آثار سوء این امواج واقع می شوند. تأثیر این امواج بر روی کودکان می تواند باعث بروز برخی از انواع سرطانها شود.

    

                                 آنتن نصب شده برای تلفنهای همراه اول

 

 در افراد بالغ نیز موضوع در مواردی باعث بروز مخاطرات و بیماریها در سیستمهای عصبی، قلب و عروق و دستگاه گوارش می شود و در مواردی نیز باعث ایجاد سرطان خون در این افراد شده است. وی می افزاید: تمام این تشعشعات اگر در فاصله نزدیک بدن قرار گیرند قلب یا سیستم اعصاب مرکزی یا گوش و چشم را تحت تأثیر قرار می دهند و باعث ایجاد اختلالاتی در این اعضا یا بروز بیماریهایی می شوند.اغلب افراد تحت تأثیر این امواج قرار دارند که در مورد امواج پرفرکانس و حتی سایر امواج توصیه می کنیم این دکلها تا شعاعهای معینی دورتر از مناطق مسکونی نصب شوند و چنانچه این آنتنها یا دکلها در مناطق مسکونی نصب شده اند حتماً باید جابجا شوند، زیرا در زندگی طولانی مدت افراد بخصوص کودکان در مجاورت این دکلها بسیار خطرناک است.

 

منبع:

 

www.persianforum.info/showthread.php?t=4407

     

                    موقعیت دو آنتن نصب شده ایرانسل و همراه اول نسبت به هم

حال این پرسش اینجا مطرح می شود که آیا نصب آنتنهای تقویت امواج تلفنهای

همراه مناسب جامعه بشری می باشد یا نه؟ آیا این امواج ضرری به شهروندان

می رساند یا نه؟ اگر واقعا چنین چیزی است دلیل اصلی نصب این آنتنها افزایش

 امکانات رفاهی می باشد یا سودهای کلان اقتصادی؟