یادی و خاطره ای
ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

از آنجا که فصل گرما همیشه با مصرف بالای صیفی جات همراه است در این فصل بازار فروش و حمل این محصولات از مزارع تا میادین تره بار  نیز به گرمی فصلش می باشد.

یادش بخیر ، در دهه 60 دو شخصیت بزرگوار داشتیم . زنده یادان حاج احمد رحمان نژاد و علی اکبر عاقلی که با توجه به شغلشان مظهر تلاش و تجربه و دنیا گردی بودند.  از آنجا که هر کدام از آنها صاحب کامیونهای کشنده داف قرمز رنگ و  ولوو تک کابین توپی طلا N 12 بودند، در فصل بر داشت صیفی جات ایشان هم به کار حمل و نقل آنها می پرداختند.

جهت حمل خربزه،هندوانه ، طالبی و به منظور  کاهش ضربات وارده به محصول و جلوگیری از خراب شدن آنهاکف اطاق عقب ماشین را با کاه و کلش می پوشاندند. سپس میوه ها را با احتیاط بارگیری می کردند. بعد از تخلیه ماشین در میادین میوه و تره بار، معمولاً در کف اتاق عقب مقداری خربزه و هندوانه لای کاه و کلش باقی می ماند . وقتی این دو بزرگوار جهت تمیز کاری و تخلیه ماشین از کاه و کلش ماشینشان را کنار رودخانه کیا رود پارک می کردند بچه ها پی می بردند که بارشان خربزه و یا هندوانه بوده است . برای همین  سریع خودشان را به آنجا می رساندند تا در هنگام تخلیه هر گروه سهمیه خود را از خربزه و یا هندوانه گرفته و با خوشحالی از آنجا دور می شدند.

یادش بخیر خدا رحمتشان کند که باعث شدند این خاطره برای همیشه ماندگار شود .

رودخانه کیا رود جایی که ماشینها را تخلیه می کردند.