این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست
ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آبان ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:
 
 
 
حضرت امام حسین (ع) : عبادت ‌کنندگان سه گروهند: 1- گروهی خداوند را به انگیزه رسیدن به پاداش و دست‌یافتن به نعمتهای نامحدودش عبادت می‌کنند، این دسته از عبادت‌کنندگان مانند سوداگران سودجو است. 2- بعضی خداوند را از ترس عذاب می‌پرستند و عبادت می‌کنند که این دسته از عبادت‌کنندگان در خور بردگان زرخرید است. 3- و کسانی هستند که خداوند را به منظور شکرگزاری و انجام یک وظیفه انسانی پرستش می‌نمایند ( خداوندا من تو را عبادت می‌کنم چون لایق پرستش و عبادت هستی ) این دسته از عبادت‌کنندگان عبادت انسان‌های احرار و آزادگان است و چنین عبادتی افضل و برتر از تمام عبادات است. الحدیث جلد 3 صفحه 276

از حضرت ابى عبد اللَّه علیه السلام روایت شده که هر گاه یکى از شما اراده کند هر آنچه را که از خدا بخواهد باو داده شود امیدش را باید از مردم قطع کند تا بآن برسد هر گاه این مطلب را فهمید از خدا هم چیزى طلب نمی ‏کند مگر اینکه به او داده شود.  ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 258

امام حسین (ع) : ایمان بنده مومن کامل نمیشود مگر اینکه در او چهار خصلت باشد : 1.اخلاقش نیکو باشد ، 2.بخشنده باشد ، 3.از گفتن حرفهای زیادی خودداری کند ، 4.زیادی مالش را انفاق کند.  ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 454 

امام حسین (ع) : هرکس زبانش راستگو باشد کردارش پاکیزه باشد و هرکس نیت خیر داشته باشد روزیش فراوان گردد و هرکس با زن و بچه اش خوشرفتار باشد عمرش طولانی شود.  ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 323 

حادثه کربلا و قیام حسین‌بن‌علی(ع) بر اندیشه مردم جهان، حتی غیرمسلمانان تاثیر زیادی داشته است. عظمت قیام، اوج فداکاری و ویژگی‌های دیگر امام و یارانش سبب شده که اظهارنظرهای بسیاری درباره این نهضت و حماسه‌آفرینان عاشورا وجود داشته باشد. نقل سخنان همه آن افراد در این مقال نمی‌گنجد به ویژه که برخی از نویسندگان غیرمسلمان درباره این حادثه مطالب زیادی نوشته‌اند. در ادامه به تعدادی از این اظهارنظرها می‌پردازیم.

مهاتما گاندی (رهبر استقلال هند): اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز شود، باید از زندگی امام حسین پیروی کند.

محمدعلی جناح (قاعداعظم پاکستان): به عقیده من تمام مسلمین باید از سرمشق (امام حسین) این شهیدی که خود را در سرزمین عراق قربانی کرد، پیروی کنند.

توماس کارلایل (فیلسوف و مورخ انگلیسی): بهترین درسی که از واقعه کربلا می‌گیریم، این است که حسین و یارانش، ایمان استوار به خدا داشتند.

پروفسور ادوارد براون (شرق‌شناس انگلیسی): آیا قلبی پیدا می‌شود که وقتی درباره کربلا سخن می‌شنود، آغشته به حزن و اندوه نشود؟

موریس دوکبری (اندیشمند فرانسوی): بیایید ما هم از زیردستی یزیدیان به نوعی خلاصی یابیم و مرگ باعزت را بر زندگی باذلت ترجیح دهیم، زیرا مرگ باعزت و شرافت بهتر از زندگی باذلت است.

پروفسور ماربین (فیلسوف و خاورشناس آلمانی): من معتقدم که رمز بقا و پیشرفت اسلام و تکامل مسلمانان به خاطر شهید شدن حسین(ع) و آن رویدادهای غم‌انگیز می‌باشد.

بولس سلامه(نویسنده و شاعر مسیحی لبنانی): شب‌هایی که بیدار بودم یک بار برای مدتی طولانی به جهت علاقه‌ای که به آن دو بزرگوار – امام علی و امام حسین(ع) - داشتم، گریستم سپس شعر علی و حسین را سرودم.

عباس محمود عقاد (نویسنده و ادیب مصری): جنبش حسین، یکی از بی‌نظیرترین جنبش‌های تاریخی است که تاکنون در زمینه دعوت‌های دینی یا نهضت‌های سیاسی پدیدار گشته است.

گابریل آنگری (نویسنده فرانسوی): آرامگاه حسین در کربلا بعد از کعبه، بدون تردید دومین زیارتگاه مسلمانان است. جنایت کربلا وحشت‌انگیز و غیرانسانی بود.

عبدالرحمن شرقاوی(نویسنده مصری): حسین(ع)، شهید راه دین و آزادگی است. نه تنها شیعه باید به نام حسین ببالد، بلکه تمام آزادمردان دنیا باید به این نام شریف افتخار کنند.

ابن ابی الحدید (دانشمند و شاعر عراقی): مانند حسین چه کسی را سراغ دارید به راستی این مرد مافوق بشر کیست که لحظه‌ای پستی را نمی‌پذیرد و با اختیار خود در برابر ستمگران سر تعظیم فرود نمی‌آورد.

منبع


 
وای! جنگل را بیابان میکنند
ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

 تخریب سالانه 100 هزار هکتار از جنگل‌های شمال

بررسی ریشه‌های تخریب در جنگل‌های شمال

 ادامه تراژدی اسفبار تخریب و نابودی جنگل های باستانی 

 تخریب کمی و کیفی جنگل‌ها را تهدید می‎کند

 نصف شدن مساحت جنگل‌های شمال طی مدت 30 سال 

 خطر نابودی جنگل‌های شمال تا 10 سال آینده 

 نگاهی به بایدها و نبایدهای بهره‌برداری از جنگل‌های شمال

هراز گاهی خبرهای اینچنینی را درسایتهای خبری می خوانیم و اکثر اوقات 

بی تفاوتاز کنارشان می گذریم. ولی زمانی که با چشم خودتان واقعیت را از

نزدیک می بینید دیگرنمی توان بی تفاوت گذشت.


می گویند طرح ملی است و برای حفاظت و صیانت از جنگل ، این

اقدامات را انجام می دهند .

ابتدا به بهانه تخریب جنگل توسط دامها ، دامداران را ازجنگل خارج کردند.

دامدارانی که صدها سال ادامه دهنده شغل آبا و اجداد خود بودند ، دامدارانی که

بیشتر از همه به ارزش والای جنگل بها می دادند.به بهانه مبارزه با قاچاقچیان

چوب اقدام به احداث جاده  نمودند غافل از این که قاچاقچیان چوب در لوای

ساخت جاده زیر سایه سنگین سکوت مسئولان به قاچاق چوبمی پردازند. 

ولی آدمی با دیدن صحنه های حزن انگیز نابودی جنگل خط بطلان ، به تمام دلایل

وتوجیهات ساخت جاده در دل جنگل می کشد.

 

در ادامه عکسها خود گویای همه چیز هستند.