هیئت عزاداری زائران کربلا شهر رانکوه
ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ آذر ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

اهالی شهر رانکوه از دیرباز مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان را به بهترین نحو ممکن برگزار می نمایند . جهت برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری ، جوانان شهر رانکوه اقدام به ثبت هیئت عزاداری به نام « هیئت عزاداری زائران کربلا» نمودند که با همکاری اهالی و هیئت امنای مسجد مهدیه شهر رانکوه ، مراسم عزاداری را برگزار می نمایند.

روضه خوانی و نوحه خوانی و مراسم سینه زنی و حرکت دسته عزاداری به سمت گلزار شهدا شهر رانکوه و بیعت مجدد با آرمان شهیدان در این روز و حرکت به سمت هیئتهای دیگر جهت برگزاری مراسم عزاداری به صورت مشترک ، نمونه ای از مراسمها جهت ادای دین به سرور و سالار شهیدان می باشد.

از دیگر برنامه های هیئت عزاداری زائران کربلا ، پخت غذا و پذیرایی از عزاداران حسینی در روز عاشورا و مهیا نمودن شرایط برای مراسم روز سوم بعد از شهادت امام حسین (ع) می باشد . در این روز اهالی شهر رانکوه اقدام به پخت غذا و پذیرایی از عزاداران حسینی در مسجد مهدیه شهر رانکوه می نمایند.

از دیگر برنامه های این هیئت بر گزاری مراسم زنجیر زنی و سینه زنی و حرکت دسته عزاداری در روز اربعین و روز 21 ماه رمضان به سمت گلزار شهدای شهر رانکوه و برگزاری مراسم در سالگرد ارتحال امام(ره) می باشد.

از دیگر اقدامات این هیئت ایجاد ایستگاههای صلواتی به مناسبتهای مختلف و برگزاری مراسم با شکوه مولودی خوانی در سالروز میلاد امامان معصوم به خصوص میلاد با سعادت آقا امام زمان (نیمه شعبان ) می باشد.

 

 

 

دسته عزاداری اربعین حسینی سال 86 به سمت گلزار شهدای شهر رانکوه

 

(بقیه عکسها در ادامه مطلب)


 
هل من ناصر ینصرنی
ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ آذر ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

 

 

قدیمی ترین عکس واقعه عاشورا(منبع: شیعه آنلاین)

 

اگر کتاب لهوف سیدبن طاووس را به عنوان کتاب قدیمی قبول دارید، در آنجا آمده:

هنگامیکه عمر سعد اولین تیر را به قصد شروع جنگ به طرف سپاه امام حسین(ع) پرتاب کرد، پس از ساعتی جنگیدن امام حسین (ع) فریاد زد:

 «أما من مُغیثٍ یُغیثُنا لِوَجه الله؟ أما من ذاب یَذُبُ عن حرم رسول الله؟ »

 آیا فریاد رسی هست برای خدا ما را یاری کند؟ آیا مدافعی هست که دشمنان را از حرم رسول خدا دور کند؟

سیدبن طاووس در جایی دیگر اورده است :

چون امام حسین (ع) دید یاران و جوانان روی زمین افتاده اند و آماده شهادت شد با صدای بلند فرمود:

«هل من ذاب یَذُبُ عن حرم رسول الله؟هل من موحدٍ یَخافُ الله فینا؟ هل من مغیثٍ یرجوا الله بإغاثِنا؟ هل من مُعینٍ یرجو ما عند الله فی اعانَتِنا ؟»

آیا کسی هست که دشمنان را از حرم رسول خدا دور سازد ؟ آیا خدا پرستیهست در حق ما از خدا بترسد؟ آیا کسی هست در راه خدا مارا یاری کند.

 منبع عکس : http://usmnmohsen.persiangig.com

امام حسین(ع) در فلسفه قیامش می‏فرماید :

« و انی لم اخرج اشرا و لا بطرا و لا مفسدا و لا ظالما ، و انما خرجت‏ لطلب الاصلاح فی امة جدی ، ارید ان آمر بالمعروف و انهی عن المنکر » .

" من از روی هوس و جاه طلبی قیام نکرده‏ام ، خروج و قیام من به منظور اصلاح در امت جدم می‏باشد ، می‏خواهم که به نیکی امر کنم و از بدی نهی‏ نمایم " 

شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)

و یاران باوفایش را به تمامی شیعیان و دوستداران آن

حضرت تسلیت عرض می نماییم.