شهدای شهر رانکوه(1): شهید علیرضا خوش برش
ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

 

 

شهید علیرضا خوش برش اولین شهید شهررانکوه می باشد که در سال ١٣۴۴ متولد شده (طبق نظر دوستانش متولد سال١٣۴٢بود) ودرتاریخ١٠/٢/١٣۶١ درمنطقه نورد اهواز به شهادت رسید.

شهید خوش برش مانند تمام جوانان دوران خودش ،به کمک افراد نیازمند ومستمند می شتافت.ایشان روزهای گرم تابستان را در مغازه نانوایی حاج محمود اکبری کار می کرد و در فصول پاییز و زمستان به دنبال تحصیل بودند.

 

*عکس فوق توسط جوانان شبخوسلات و بعد از شهادت ایشان طراحی و بر روی دیوارها نقش بست.

با شروع جنگ تحمیلی ایشان با جمع کردن جوانان منطقه در جهت آموزش اصول دفاعی و نظامی اهتمام ورزیده وبا جدیت کارشان را ادامه می دادند.طبق گفته دوستانش ایشان  درخیابانهای رودسربا منافقان درگیر شده بودند. 

این شهید بزرگوار جهت دفاع از کیان انقلاب و سرزمین پاکمان ایران به جبهه حق علیه باطل اعزام شدند ودرعملیات بیت المقدس، آزادسازی خرمشهر، به شهادت رسیدند.پیکر پاک این شهید گرانقدرچهل روز بعد از شهادتشان در زادگاهش تشیع ودر گلزار فعلی شهدای شبخو سلات به خاک سپرده شد.

 

هم اکنون دبستان پسرانه شبخوسلات وکوچه ای که این بزرگواردوران کودکی و جوانی خود را در آن سپری نموده بودند ،به نام ایشان مزّین گشته اند.

یادشان گرامی وروحشان قرین رحمت الهی باد.

 


 
شهدای شهر رانکوه
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

از دیر باز و با خواندن تاریخ ایران، رشادتها و دلاور مردیهای زیادی ازجوانان و ارتش ایران خوانده ایم و شنیده ایم ولی هیچ کدامشان را از نزدیک احساس نکرده بودیم که با شروع جنگ تحمیلی ،مجددا همان رشادتهای گذشته را در وجب به وجب مناطق جنگی دیدیم.

از حماسه آفرینی آرش در زمان پیشدادیان ،دلاورمردیهای ایرانیان در جنگ با یونانیان تا انقراض یونانیان در ایران توسط اشکانیان ،دلاورمردیهای تنگستانیها در مقابل انگلستان و باقرخان وستارخان در آذربایجان ومیرزاکوچک خان درگیلان و جوانان ونوجوانان وپیران و زنان درجنگ تحمیلی ،بیانگر دفاع از ایران و وطن درمقابل دشمنان ناپاک و بد اندیش ایران می باشد.

در این راستا شهر رانکوه هم ،در حفظ عزت و اقتدار ایران به اندازه قطره ای از دریا سهیم می باشد.سهم شهررانکوه (شبخوسلات) از دریای افتخارات ، تقدیم پنج شهید می باشد. که در آینده مختصری اززندگی این شهدا رابیان خواهیم کرد.

((از تمامی دوستان تقاضا می گردد چنانچه مطالبی از زندگی شهدای شهررانکوه ویا آثاری از این بزرگواران دارند ،جهت ثبت در این وبلاگ ارسال نموده تا با نامشان ثبت گردد.))

 ((گلزارشهدای شهر رانکوه))