فلسفه پرچم سرخ گنبد حرم امام حسین (ع)
ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

در قبایل عرب همواره جنگ بود.اما مکه، زمین حرام بود و چهار ماه رجب و ذی القعده وذی الحجه ومحرم.زمان حرام: یعنی که در آن جنگ حرام است.دو قبیله که با هم در جنگ بودند تا وارد ماه حرام می شدند.جنگ را موقتا تعطیل میکردند اما برای آنکه اعلام کنند که : در حال جنگند واین
آرامش از سازش نیست ماه حرام رسیده است و چون بگذرد جنگ ادامه خواهد یافت سنت بود که بر قبه خیمه فرمانده قبیله پرچم سرخی برمی افراشتند تا دوستان و دشمنان ومردم همه بدانند که جنگ پایان نیافته است آنها که به کربلا میروند ومی بینند که جنگ با پیروزی یزید پایان یافته وبر صحنه جنگ آرامش مرگ سایه افکنده است اما می بینند که بر قبه آرامگاه حسین پرچم سرخی در اهتزاز است

بگذار این ” سالهای حرام “بگذرد

دکتر علی شریعتی                                                  


منبع: 

http://parvazz.wordpress.com/2010/02/02/1388-11-13/

 

در میان اعراب رسم بوده که وقتی کسی به نا حق کشته می شده بر روی مقبره ی وی پرچم قرمز رنگی قرار می دادند تا زمانی که از قاتلانش انتقام بگیرند. و در زمان شهادت امام حسین (ع) بر روی گنبد حرم این حضرت پرچم قرمز رنگی قرار دادند و هنوز آن پرچم وجود دارد.

منبع: http://www.askdin.com/showthread.php?t=7874 

 

گنبد حرم حضرت عباس 

 گنبد حرم حضرت عباس(ع)

منبع عکس :http://erfanix.files.wordpress.com

گنبد حرم امام حسین (ع)

منبع عکس: http://photoreza.blogsky.com


 
تسلیت ایام محرم
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه

فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسین (ع) و 

یاران باوفایش را به پیشگاه امام زمان(عج) و

تمامی شیعیان جهان تسلیت عرض می نمایم.

منبع عکس:www.beynolharameyn.org

عکس ماهواره ای از بین الحرمین


 
تأثیرات نصب آنتنهای تقویت کننده تلفن همراه بر سلامتی
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

طی دو دهه اخیر استفاده از تلفن همراه به سرعت رواج یافته و این در حالی است که بررسیهای انجام شده نشان می دهد استفاده درازمدت از تلفن همراه و یا قرار گرفتن در معرض امواج آنتنهای تقویت کننده اثرات مخرب زیادی بر روی انسان می گذارد. نتایج تحقیقات دانشمندان فرانسوی نشان می دهد در واقع قرار گرفتن در معرض امواج تلفن همراه به دو گونه است: قرار گرفتن آگاهانه هنگامی که شخص با گوشی خود صحبت می کند و قرار گرفتن ناخواسته در معرض امواج تقویت کننده ها که در بالای ساختمانها، دکلهای برق و منبعهای آب قرار دارند.

«بقیه در ادامه مطلب»


 
بازارهفتگی (شنبه بازار رانکوه)
ساعت ۸:۱۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٠ آذر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: بازارهفتگی

بازارهای هفتگی گیلان،یکی از مهمترین مکانها برای خرید و فروش و معامله و تأمین نیازهای مردم می باشد.این بازارها در روزهای خاصی در شهرهای مختلف دایر می باشد به همین دلیل بازارها را به نام روزهای هفته می شناسند،مثل شنبه بازار،یکشنبه بازار و دوشنبه بازارو... . دراین راستا در شهر رانکوه در روز شنبه بازار برقرار می باشد( شنبه بازار).جادارد مختصری از تاریخچه احداث شنبه بازار در شهر رانکوه بیان کنم.

 

« بقیه در ادامه مطلب»