جاذبه های رانکوه 2
ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

گور سر- تنگه سر

گور سر وتنگه سر دو منطقه از ارتفاعات رانکوه می باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی دارای زیبایی و چشم اندازهای زیبا می باشد.

برای رسیدن به این دو منطقه چندین مسیر وجود دارد، که ما فقط مسیر شهر رانکوه-روستای ورکوره- گورسر را معرفی می کنیم. 

 

جاده شهر رانکوه به روستای ورکوره

"بقیه در ادامه مطلب"


 
بررسی و تحلیل وضع دهقانی و کارگری در شهرستان رودسر (قسمت اول)
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: فئودال ،رودسر

          بررسی و تحلیل وضع دهقانی و کارگری در شهرستان  رودسر


درگذشته ضدانقلابیون (سرمایه داران-فئودالها) زیر چتر امپریالیسم آمریکا،از حمایت بی چون و چرایی برخوردار بودند.با از هم پاشیدن نظام وابسته (کمپرادور) مبارزه برای کسب قدرت روز به روز فزونی گرفت.سرمایه داران شهری و فئودالهای مناطق مختلف ایران توسط نمایندگان سیاسی خود فروخته خوبش ،جاده صاف کنان آمریکا و حامیان کهنه کار آن فعالیتهای گستردهای را آغاز کردند، تا در تمامی ارگانها ی دولتی و خصوصی حضور مستقیم داشته باشند.با سقوط دولت گام به گام تمامی امید سرمایه داران داخلی و فئودالهای کشور به یأس مبدل گشت و لذا برای باز پس گرفتن قدرت سیاسی تلاش مذبوحانه ای را شروع کردند، تا در زیر شعار تضاد جامعه ایران با بلوک شرق (نه غرب) را دامن زدند و با شایعه پراکنی ، احتکار و انواع حیله های مکارانه ی خود، آب از جوی رفته را باز آرند.
این مسایل ما را برآن میدارد تا از وضع بهره کشی(کارگری – دهقانی) در شهر وسرزمین ما، گیلان، به بررسی بنشینیم.این مختصر که تحلیل و نگرشی به اوضاع دهقانی و کارگری در شهرستان رودسر است جدا از دیگر شهرهای گیلان و ایران نمی تواند باشد و به ما نشان خواهد داد که وضع زندگی مردم دهات و شهرهای گیلان چگونه است، چنانکه گفته اند مشت نمونه خروار است.


((بقیه در ادامه مطلب))


 
آزولا
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ خرداد ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: آزولا

ریشه کلمه آزولا یونانی است. آزولا از دو بخش azo و olloyo تشکیل شده است. معنای این کلمه در خشکی مردن است و نام آزولا وابستگی کامل آن را به آب نشان می دهد. 

آزولا سرخس شناور آزادی است که معمولا در آبهای راکد و آرام نهرها، تالابها و شالیزارها از نواحی معتدل گرفته تا نواحی گرمسیری یافت می شود. این گیاه با ریشه های نازکی که دارد همانند فرشی است که روی سطح آب گسترش پیدا کرده است. برگهای این گیاه ظریف، کوچک و حساس است و بسته به اینکه در چه مقطعی از زمان رشد باشد، رنگهای متفاوتی دارد. مثلا هنگامی که گیاه در آستانه رشد است، رنگ آن سبز مغز پسته ای است و کم کم رنگ آن تیره می شود و گاهی قرمز و نقره ای هم می شود. این گیاه می تواند در عرض دو تا سه روز به دو برابر حد معمول خود برسد. این گیاه دارای گونه ها و زیرگونه های متفاوتی است و بسته به شرایط محیطی، رنگ و اندازه گسترش آن متفاوت است. 

پراکنش سریع این گیاه در سراسر دنیا و رشد سریع و تثبیت نیتروژن آن توجه بسیاری از محققان را به خود جلب کرده است. زیستگاه اولیه آزولا کالیفرنیای آمریکاست.

منبع : خبرگزاری کشاورزی ایران 

 

برکه قبل از هجوم آزولا 

 

 

برکه بعداز هجوم آزولا

((بقیه در ادامه مطلب))